Život světoznámého okultisty a esoterika Aleistera Crowleyho (1875-1947) je bytostně spjat s Knihou Zákona, kterou obdržel během mystické zkušenosti na jaře 1904 v Káhiře. Crowley věnoval jejímu zkoumání značnou část svého života a považoval ji za Zjevení odhalující nový duchovní Zákon, jenž povede lidstvo k duchovní svrchovanosti, soběstačnosti a svobodě.
Kniha Zákona aneb Liber Legis stojí na fundamentálním přikázání "Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon", což znamená nutnost jedince objevit svou pravou vůli a následně zasvětit svůj život jejímu konání. Je základem duchovní filosofie známé jako theléma, již Crowley později rozvinul do podoby úplného nábožensko-esoterického systému.
Mnohovrstevnost Knihy Zákona přiměla Crowleyho sepsat k ní rozsáhlé komentáře. V publikaci Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon jsme je doplnili poznámkami Sebastiána Jahiče, jakož i pojednáním "Liber 31" Crowleyho žáka Fratera Achada (občanským jménem Charles Stansfeld Jones, 1886-1950).
Komentáře ke Knize Zákona vycházejí česky poprvé. Publikace obsahuje několik dalších souvisejících Crowleyho textů, pročež je zevrubnější a úplnější než většina zahraničních vydání. Samotná Kniha Zákona je vyhotovena v úplně novém překladu.