Potenciál k sebeuzdravování má každý z nás, ale spousta lidí tuto schopnost opomíjí. Tobias Esch, lékař a vědec zabývající se neurovědami a výzkumem zdraví, to chce změnit a vysvětluje, jak sebeuzdravování funguje a jak můžete své zacházení s touto schopností rozvíjet.
Na Harvardu a berlínské Charité, ale nejen tam, už mnoho let zkoumá, jak lze zmírnit dokonce i chronická onemocnění - například cukrovku, astma nebo bolesti zad. Je to možné díky celostní léčbě, jejímiž čtyřmi pilíři jsou pozitivní emoce, relaxace, stravování a pohyb.
Tobias Esch s pomocí nejnovějších výzkumů popisuje, které faktory jsou rozhodující pro zdraví a spokojenost, a poskytuje podněty pro život naplněný dobrým zdravím, vnitřní silou a spokojeností.
Profesor Mudr. Tobias Esch, narozen roku 1970, je pionýrem celostní všeobecné medicíny a expertem v oboru neurobiologie štěstí. Jeho práce velmi ovlivnila integrativní podporu zdraví v Německu. Tobias Esch působil jako hostující profesor na Harvad Medical School a byl částečně přizván i k neurovědeckým výzkumům na Státní univerzitě v New Yorku. Od roku 2016 zkoumá a učí na univerzitě Witten/Hardecke. Publikoval více než 200 vědeckých prací - od základního výzkumu až po utváření komunikace mezi lékařem a pacientem. Teď vychází jeho kniha "Klíč k sebeuzdravování", která byla nominována na německou cenu "Odborná kniha roku".